Повернутися до магазину

Олександр Клименко: “люблю я тільки свій бренд, він мій улюбленець”

Те, що спілкування з Олександром Клименко було через Інтернет не завадило цьому інтерв’ю вийти життєвим, відвертим, без “води”. Тому якщо у вас вже є одяг Tobehip, після прочитаного ви зрозумієте чому цей бренд саме такий. Якщо ж одягу Tobehip ви ще не намете, то ви точно ним зацікавитесь. 

 • За яких обставин з’явилась ідея власної справи?

Олександр: Колись я зустрічався з дівчиною тату-майстром, мені сподобався один з її ескізів і я захотів щось таке для себе. На справжнє тату я не наважився, тому вирішив зробити собі футболку з цим малюнком. Я вкрай педантично ставлюся до деталей, тому знайти якісь, яка б мене задовольнила, стало проблемою. Я довго шукав і знайшов технологію, яка на той момент була революційною. Памятаю, коли забрав замовлення, від радості стрибав мало не цілуючи принт. Похвалився друзям – вони собі теж захотіли. І ось тоді десь глибоко в мені прокинувся маленький єврейчик. Виникла схема.

 • А як виникла назва Tobehip?

Олександр: Саме заснування бренду було жартома, я собі й не уявляв, що це переросте в серйозну справу. Тоді якраз почали з’являтися хіпстери, тож я просто заточив концепт під них. Якщо чесно, це було так: Ок, гугл, хто такі хіпстери? На назву надихнув перший рядок у Вікіпедії. Потім я намалював криво-косо вуса з окулярами для логотипу і почав розробляти інфантильні принти, що привертають увагу.

 • Тож хто є засновниками проекту?

Олександр: Ідейним засновником є я. Але один в полі не воїн, тож дуже скоро до мене приєдналась Влада Гурдіна. І коли я зрозумів, що наш тандем є гармонійним і продуктивним, про одноосібне заснування забув. На сьогоднішній день офіційними засновниками і власниками Tobehip є ми двоє з рівними правами і цінністю для бренду.

Олександр Клименко і Влада Гурдіна

Олександр Клименко і Влада Гурдіна

 •  Що було першим продуктомTobehip, який принт першим був нанесений на одяг? 

Олександр: Перша футболка, продана під бреном Tobehip, – це сіра жіноча з принтом трикутника і ока, що плаче. Потім я його видалив із колекції бо він мені здався примітивним і попсовим.

 • Чи стикались ви з “піратством” принтів. Як боретесь/ як реагуєте?

Олександр: Звісно, було таке. Навіть цілий бренд копіювали. Ми сварились, але зазвичай, все вирішувалось спокійно і пірати перекваліфіковувалися у наших представників.

 • Серед численної їх кількості, який принт є найпопулярнішим?

Олександр: Один із найпопулярніших принтів є текст “PIZDA EBANAYA”. Я це називаю радаром своїх в іншій країні. Його часто замовляють музиканти, які їдуть на гастролі. Дуже весело в такій гуляти по місту і збирати посмішки. Так, матюки, але це про життя. Кращого вираження того, що в нас робиться, мабуть, не знайти. До цього були дуже популярні принти з гербом і футболки-вишиванки, ще раніше перевернутий хрест.

Pizda_ebanaya

 • Які принти є у вашому гардеробі і яку його частину становлять речі вашого виробництва?

Олександр: Є у мене футболка з текстом, про який я щойно говорив. А мій улюблений – “TRUE LOVE” з синіми руками, які показують пікантній жест. Він так мені подобається, що я перероблював його кілька разів, удосконалював. І, напевно, зроблю собі таке тату.
На сьогоднішній день мій гардероб на половину складений одягу Tobehip. Переважно це браковані речі (а хто, як не я, буде їх носити), або пробні концепти. Ще би почати шити білизну і мені зовсім не потрібні будуть магазини.

Tobehip_Likebylook

 • Як вдається тримати ціни на доступному рівні? У деяких виробників футболки з принтом можуть коштувати 350-400 грн. 

Олександр: ми притримуємося Європейської схеми: маємо собівартість та індекс націнки. Все чесно, не викаблучуємося типу “ми круті дизайнери і наші речі золотом шиті. У нас ціна відповідає якості і крапка! А ще ми не рекламуємося, наша реклама — наш покупець.

TOBEHIP-Ukraine-foto-s-proizvodstva-6

 • На вашому ресурсі серед фото з цеху є фото швейної машинки. Чи задіюється ручна робота при виготовлення футболок Тobehip? Якщо так, то на яких етапах?

Олександр: У нас тільки ручна робота, на всіх етапах всіх речей. Ми не маємо складу, тому кожна футболка Tobehip фактично виробляється індивідуально під замовлення. Так, це морока і забирає трохи більше часу від оплати до отримання замовлення. Але ж знати, що щось виробили спеціально заради тебе, індивідуально… відчуваєте?

 •  А ще з фотографій можна побачити, що у студії є чимала колекція профільних книг. Як вона утворилась? Виконують книги там свою первинну функцію, чи то більш як декор? 

Олександр: чесно, я жодної книги про моду в житті не прочитав, навіть журналів не дивлюсь. Зазвичай усе інстинктивно або у гуглі, хах. Модний науковець у нас Влада, вона їх і читає, і використовує у викладанні для своїх учнів (так, вона викладач у інституті цього напряму) Дя декору також добре, для інстаграмок всіляких. Там у неї ще купа нагород і дипломів… коротше, читання – це сила, але не моя.

TOBEHIP-Ukraine Likebylook

 • За якою технологією наносите принт на одяг? 

Олександр: технологія не секрет – це прямий цифровий друк на натуральних тканинах. По суті, це великий текстильний принтер зі спеціальними фарбами. Нанесений принт не відчувається на дотик, не потріскаеться і не облупиться, не вигорить на сонці. Можна принтувати малюнки будь-якої складності, а кількість кольорів необмежена.

 • От ви вже пройшли певний шлях від зародження ідеї до її реалізації. Що ви зрозуміли, навчились, дізнались за цей час?

Олександр: Я зрозумів, що реалізувати ідею насправді не складно, а от втримати її на виду, довести до працездатного проекту, бути актуальними тривалий час – важко. Більшість принтів були намальовані 5 років тому, але їх почали розуміти і замовляти тільки сьогодні. А хоча тоді, коли я їх робив, мені іноді здавалосья, що я просто марную час. Такі справи. Стараємося не забігати наперед і дотримуємося філософії бренду Tobehip, що означає “бути в темі”.

Викрійки футболок Tobehip

Викрійки футболок Tobehip

 • Що допомагало при запуску власної справи, а які обставини навпаки буксували ваш розвиток.

Олександр: Допомагав чистий ентузіазм. Довгий час грошей фактично не було, а ті, що були повералися в матеріали і на оплату праці. Тож без любові та іноді навіть ненависті до своєї справи ніяк. Сьогодні єдине, що буксує — не вистачае рук, потрібні майстри для пошиву. І ми вирішуємо це питання.
А так, кризи, країна, політика, живемо, працюємо і все буде добре.

 • Як ви ставитесь до такого сплеску популярності українських брендів? як думаєте, які перспективи цього всього?

Олександр: Дуже добре. Наші дизайнери мають свіжі ідеї, наші майстри – золоті руки, і рано чи пізно це буде оцінено європейським ринком. Не здивуюся, якщо Київ колись стане черговою столицею моди. А пік цього сплеску був два роки тому, коли бренди з’являлись майже кожного дня, жили пару місяців і зникали, залишилися тільки хардкорщики.

 • Чи є вже у вас серед українських виробників улюбленець, тобто вироби якого вам подобаються, або одяг якого ви б носили або носите? 

Олександр: Повага до того, що роблять інші бренди, до ідей, до їх виживання – є. Але люблю я тільки свій бренд, він мій улюбленець. І якщо я хочу щось нове до гардеробу, я приходжу на студію і ми починаємо над цим працювати.

TOBEHIP_Likebylook

 • А чи є якийсь, що ви його вважаєте конкурентом, або рівняєтесь на нього? а серед зарубіжних?

Олександр: Нє, у нашій країні з мільйонами жителів, з інтернетом, доставкою по всьому світу і всіма доступними технологіями і при тому, що брендів на справді всього десятка три максимум, а повинно бути сотні, ну яка може бути конкуренція? В рамках вітчизняних виробників не рівняюсь ні на кого. Рівняємося на себе — нам комфортно в нашому одязі? — значить круто. Але подобається спостерігати за розвитком. Як приклад SYNDICATE, подобається їхній менеджмент бренду, там багато запозичено із заходу хоча вони і добре адаптують. Ми стараємося жити у своїй атмосфері, не рівнятись ні на кого і саме тому, не втратили свою просту оригінальність.

Зараз у бренду є близько 250 принтів. Обери той, що відображає саме твоє світосприйняття. Сміливі, саркастичі та оригінальні світшоти і футболки Tobehip тут.