Повернутися до магазину

Як встигати читати більше

Ця стаття написана на основі порад Роберта Бруса, який має за мету перечитати усе зі списку найкращих англомовних романів, складеного журналом Time Magazine. Про це він і пише у своєму блозі  101 Books. Окрім цього Роберт ще працює, виховує двох дітей і тренується для марафонів.

“А я не маю часу читати”

Саме це чує Брус, коли розповідає людям про свій блог. Але його чутлива свідомість сприймає це як «Читаючи СТІЛЬКИ книг, ти, бідолахо, певно не маєш часу на особисте життя».

“Звісно ніхто нічого подібного не має на увазі. Але з такого роду стресом стикається кожен. Ми ж усі розуміємо, що читання важливе – чуємо це ще з молодших класів. Але мало в кого доходять руки перечитати Тома Соєра, а що вже говорити про “Вбити пересмішника” чи “Нескінченний жарт”,” – каже Роберт.

tumblr_nuej5tVZRa1s54m99o4_1280

Спати менше. Читати більше.

Життя навколо будинку подружжя Брусів дуже і дуже жваве. Однак серед всієї метушні Роберт все ж знаходить час, щоб читати. Отож, якщо твій мозок зголоднів, а тебе закрутила щоденна рутина, ці 5 порад тобі допоможуть.

 • Жертвуй чимось.
  Адже в тебе є лише 24 години. Для роботи/навчання тобі потрібно 8-10 (слід надіятись, що не більше). 7-9 годин ти спиш. А ще ж є сімя і друзі, яким потрібна допомога і увага щодня. Тож твій футбол, як Робертовий гольф, може постраждати. Але якщо читання є для тебе справді пріоритетом, час знайдеться сам.

 • Прилаштуй читання у щоденні справи.
  Якщо ти кажеш, що хочеш «знайти час для книжки», цього ніколи не станеться. Ти маєш «зробити час для книжки». Наприклад Брус читає під час перерви на обід, або ввечері, близько 8:45, або після сімейного часу, коли діти і дружина вже сплять.

 • Постав мету.
  Кліше, але працює. Мета Роберта Бруса – прочитати 101 роман. Її він ставив на 4 роки. Спробуй 1 книга 1 місяць. Якщо це не дуже реалістично для тебе – нехай буде 1 книга/2місяці. Зроби крок далі – розповіш комусь про свою ціль. О, або якщо ти відчайдух, як Роберт, пиши блог про книги. Додаткова відповідальність – завжди найкращий стимул рухатись.

 • Отримуй задоволення.
  Не читай книгу лише тому, що це бестселер і про неї пишуть в Інтернеті. Подумай про свої хобі та пристрасті, а тоді читай про них.

 • Змішуй стилі.
  Коли тебе «візьме» читання, розширюй свою зону комфорту . Якщо всі прочитані книги у тебе про бізнес, розслабся й обери собі якісний роман. Коли у Кінга нічого для тебе не залишилось – саме час для книги про лідерство і самовдосконалення. Читаючи один і той же стиль впродовж тривалого часу, ти спалиш у собі бажання читати.

Завдяки цим простим крокам Роберт Брус змінив спосіб життя. Якщо він не на роботі і не з друзями чи сім’єю, значить він читає. У воїй статті Брус цитує др. С’юса: “Чим більше ти читаєш, тим більше дізнаєшся. Чим більше навчишся, тим більше місць відвідаєш” (“The more that you read, the more things you will know. The more that you learn, the more places you’ll go.”)

Від себе ж хочемо процитувати С.Джобса “Stay hungry”.

Відчувайте жагу дізнаватися нове. І бажаємо, щоб це відчуття було щирим, а не насадженим з оточення.