Повернутися до магазину

З чого зроблений твій аксесуар: 5 типів шкіри

У магазині Like by Look вже є близько десяти українських брендів, що виготовляють аксесуари з шкіри. Переважно це гаманці, тревел-кейси, обкладинки до блоктонів, шкіряні намиста та чохли до ґаджетів.

Як і текстиль, шкіра має багато різновидів, які в свою чергу позначаються спеціальними назвами. Основна різниця дуже точно показана на малюнку нижче, а детальніше у статті. 

typu_shkiry

Full-grain

Шкіра з повною текстурою, тобто її природнє лицеве покриття, разом із усіма складками, прожилками, слідами від укусів та подряпинами, що отримала тварина за життя, є збереженим. Це жива частина шкіри, крізь яку проходять пори. Завдяки тому, що молекули фарбника стікають по їх стінках, цей шар профарбовується по всій “глибині”. Тому стійкість кольору гарантована. Можна сказати, що зовнішній вигляд виробів з цієї шкіри тільки кращає, бо з часом вона затирається і отримує характерний т.зв. природний наліт, який надає стійкості до подряпин. Це першосортний тип шкіри. Таку використовує для своїх аксесуарів Verge

Koshelek_verge

Top-grain

Це шкіра другого сорту якості, але вона також “жива” і має пори. Цей шар отримують, відсікаючи верхні 1,5 мм, таким чином позбуваючить усіх природніх пошкоджень шкіри, які є у Full-grain.

Шкіра Top-grain тонша у 1,5 раза, ніж шкіра з повною текстурою, тому вона мягша й еластичніша. Вироби з такого матеріалу стійкіші до пошкоджень, але їх вигляд з часом майже не змінюється. Цю шкіру найчастіше використовують для галантереї, автомобілів і меблів.

Koshelek_Churchill

Genuine

Це третій сорт шкіри. Коли шар top-grain відсікають, в шкірі ще залишається приблизно одна третя пори. От саме ця частина з порами і частина, яка вже пор не має, складають Genuine Leather. Ця шкіра менш еластична, ніж другосортна, але вона жорсткіша. Поверхні може бути гладенька, або з ворсинками, що нагадує замш

Suede

Найближчим українським відповідником до слова suede є слово замш. Отримується з найнижчих шарів шкіри, переважно овечої. Через те, що замш не має твердих верхніх шарів, він є менш витривалим, але м’якшим. І ця м’якість робить його придатним для делікатніших виробів. Недоліком замші часто вважають водопроникність і нестійкість до плям. Хоча за правильного догляду і відповідної якості замші це не проблема.

Bonded

Цей тип є найбюджетнішим. Для його виготовлення використовуються подрібнені на волокнисний порошок залишки органічної шкіри і змішують із латексом або іншим клейким матеріалом. Звісно, за якістю рецикльована шкіра поступається усім вище переліченим, але завдяки вартості є дуже популярною.

Зрештою, з чого б не був зроблений Ваш аксесуар за ним терба доглядати. Зокрема у гаманці треба підтримквати порядок. Кілька порад щодо цього ми писали тут

На головному зображенні сумка від українського бренду Bagllet